ФотогалереяБиографияДепутатские обращения,
политические заявления
Законопроекты,
выступления
ЗаконыПрямое общение
с Леонидом Черновецким
Выборы - 2006
Путь по сайту :  Головна » Лидер » Законопроекты, выступления

ПРОЕКТ ЗАКОНА
                                                                                                  НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
вих. № 148 від 21.10.2003
 
Верховна Рада України
 
Про проект Закону України
В порядку законодавчої ініціативи відповідно до ст. 93 Конституції України подаю на розгляд Верховною Радою України проект Закону України „Про внесення доповнення до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.
Необхідність прийняття зазначеного Закону викладена мною в пояснювальній записці.
В пленарному засіданні доповідь щодо законопроекту буде зроблена мною.
Додаток: проект Закону, порівняльна таблиця, пояснювальна записка, список авторського колективу, тексти документів в електронному вигляді.

Народний депутат
України Л.Черновецький
вик. О.Косенко: 2011743

Проект, внесений народним депутатом України
Л.М.Черновецьким (в\о 212)
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення доповнення до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”
 
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Підпункт 22.1.4 статті 22 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” (Відомості Верховної Ради, 2003, N 37, ст. 308) викласти у такій редакції:
„22.1.4. Підпункт 4.2.12 пункту 4.2 статті 4 у частині включення до загального місячного оподатковуваного доходу, доходів у вигляді процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний) сертифікат та підпункти 9.2.1 – 9.2.2 пункту 9.2 статті 9 у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2005 року”.
ІІ. Цей Закон набуває чинності з моменту його опублікування. 

Пояснювальна записка
до проекту Закону України „Про внесення доповнення до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”
 
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Елементарна правова експертиза зазначеного Закону свідчить по те, що вже з 1 січня 2004 року приватні вкладники вітчизняних банків повинні будуть сплачувати податок з відсотків по вкладах за ставкою 13%. Цей процес буде тривати протягом цілого року, і лише з 1 січня 2005 року цей показник буде знижений до 5%.
Треба визнати, що ми, законодавці, допустили дуже небезпечну помилку. Але той, хто заклав цю „помилку” у Закон свідомо, не міг не розуміти, що йдеться про розвал української банківської системи, яка і так є не розвиненою.
Засоби масової інформації повідомляють, що протягом 9 місяців 2003 року чистий прибуток 154-х українських банків складає 0,7 млрд. грн., тобто $132 млн. Прикро, але це прибуток середнього німецького або французького банку. Банківська система України лише на початку шляху свого розвитку. І саме зараз її чекає свого роду „чорне 11 вересня”. Кому вигідно, як завжди питали древні римляни. Тільки іноземним банкам, котрі вже в 2005-му прийдуть на розвалини української банківської системи і не зустрінуть конкурентів.
Ті ж ЗМІ повідомляють, що протягом 2002 року депозити фізичних осіб у банках виросли на 70,1% - до 19,2 млрд. грн. Населення нарешті, після шоку початку 90-х, повірило вітчизняним банкам, старі люди понесли свої копійки банкірам. Кому вигідно припинити цей нормальний з точки зору ринкової економіки та інтересів громадян процес? Тільки банкірам-іноземцям, які хотіли б бачити українську банківську систему на колінах якомога швидше і необоротно.
А тепер порахуємо, що ми отримаємо у масштабах країни. Нас чекає миттєвий відтік з банків коштів населення. Це викличе катастрофічне падіння кредитних можливостей банків. І ось тоді можна буде забути про інвестування промисловості, сільського господарства, кредитування та розвиток підприємництва. Результат однозначний – могутній удар по прибутковій частині Державного бюджету України.
Вважаю такий поворот подій актом відвертого, цинічного терору щодо економіки держави в цілому та її фінансової системи зокрема!
Чи не тема це для порядку денного Ради національної безпеки та оборони України?!
2. Цілі і завдання прийняття акта
Завданням прийняття запропонованого проекту Закону України є виправлення протиріччя в окремій нормі Закону, приведення її у відповідність з вимогами об’єктивних законів ринкової економіки.
3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Законопроектом пропонується викласти одну із статей чинного Закону у доповненій редакції. Це і є основним його положенням.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Як зазначено вище, ці питання врегульовані статтею 22 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”. Але підпункт 22.1.4 цієї норми Закону потребує прийняття у доповненій редакції.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття цього Закону не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України. Навпаки, відсутність можливості вже з 1 січня 2004 року ввести грабіжницький податок на депозитні вклади громадян у розмірі 13 відсотків призведе до подальшого зміцнення вітчизняної банківської системи. Тому необхідності в складанні такого обґрунтування немає.
6. Прогноз соціальних наслідків
Будь-яке приведення норм чинного законодавства у відповідність з реаліями ринкової економіки – цивілізований шлях до зростання української економіки, до поліпшення соціального стану населення країни.

Народний депутат
України Л.М.Черновецький 

Порівняльна таблиця
до проекту Закону України „Про внесення доповнення до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”
 
Чинна редакція
Пропонується
Запропонована редакція
22.1.4. Підпункти 9.2.1 – 9.2.2 пункту 9.2 статті 9 у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2005 року
Пропонується доповнити підпункт 22.1.4
22.1.4. Підпункт 4.2.12 пункту 4.2 статті 4 у частині включення до загального місячного оподатковуваного доходу, доходів у вигляді процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний) сертифікат та підпункти 9.2.1 – 9.2.2 пункту 9.2 статті 9 у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2005 року
 
Народний депутат
України Л.М.Черновецький

СПИСОК
авторського колективу проекту Закону України „Про внесення доповнення
 до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”
 

  1. Черновецький Леонід Михайлович, народний депутат України, заслужений юрист України.
  2. Косенко Олег Абрамович, помічник-консультант народного депутата України, юрист-правознавець.
  3. Кольвах Сергій Юрійович, юрисконсульт департаменту права АКБ „Правекс-Банк”, юрист-правознавець.
 
Народний депутат
України Л.М.Черновецький 

Rambler's Top100

Фотобанк | Контакты

Карта сайта