ФотогалереяБиографияДепутатские обращения,
политические заявления
Законопроекты,
выступления
ЗаконыПрямое общение
с Леонидом Черновецким
Выборы - 2006
Путь по сайту :  Головна » Лидер » Законопроекты, выступления

ПРОЕКТ ПОСТАНОВЛЕНИЕ
                                                                                НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
вих. № ____________
від „___” ,березня 2004 р.
 
 
Верховна Рада України
 
ПОДАННЯ
Про проект Постанови Верховної Ради України
В порядку законодавчої ініціативи відповідно до статті 93 Конституції України подаю на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про відхилення проекту Закону України „Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні”, поданий народним депутатом України Ващук К.Т. (р. № 3154 від 24.02.03).
Аргументи на користь прийняття проекту викладені мною в пояснювальній записці.
Доповідь під час обговорення цього проекту Закону в сесійній залі буде зроблена мною.
Додаток: проект Постанови, пояснювальна записка, матеріали в електронному вигляді.
 
 
Народний депутат України Л.М. Черновецький

 
Проект вноситься народним депутатом України
Черновецьким Л.М.
 
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про відхилення проекту Закону України “Про основні засади державного
контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні”.
 
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
Внесений народним депутатом України Ващук К.Т. проект Закону України „Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні”(р. № 3154 від 24.02.03) відхилити, як неприйнятний.
 
Голова Верховної Ради України В.Литвин

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України
про відхилення проекту Закону України „Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні”.
Основні недоліки цього законопроекту, що унеможливлюють його прийняття Верховною Радою, наступні:

  1. В законопроекті міститься значна кількість посилань на інші нормативні документи, хоча даний закон повинен максимально конкретизувати, внормувати усі питання у сфері державного контролю за господарською діяльністю, містити норми прямої дії.
  2. Конкретно не визначені форми державного контролю. Зазначаються перевірки, ревізії, обстеження тощо. Форма державного контролю повинна охоплюватися одним поняттям – перевірка.
  3. Не зовсім вдалим є визначення поняття “службова особа”. Достатньо повно дане поняття розкрите в ст. 364 КК України.
  4. В законопроекті зазначається, що державний контроль здійснюється у сфері збереження та витрат коштів і матеріальних цінностей суб’єктами господарювання за станом і достовірністю бухгалтерського обліку та звітності. Це ж пряме втручання в господарську діяльність суб’єктів господарювання, що недвозначно заборонено чинним законодавством України.
  5. Не зрозуміло, які ж органи у законопроекті розуміються під контролюючими? Оскільки, згідно зі ст.1 законопроекту, до контролюючих органів відносяться усі органи, які уповноважені, згідно з чинним законодавством, здійснювати державний контроль (нагляд) за діяльністю суб’єктів господарювання.
  6. п.1 ст.6 законопроекту зазначає: “підставою проведення планового державного контролю (нагляду) є план – графік контролюючого органу, складений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”. А як бути, наприклад, з Національним банком України, який має особливий статус і втручання у його повноваження не допускається, згідно із ЗУ “Про Національний банк України”.
  7. Підпункт 1.1. п.1 ст.7 законопроекту: позаплановий контроль може бути здійснений при одержанні поданої в установленому порядку заяви, скарги фізичної чи юридичної особи про порушення норм законодавства суб’єктом господарювання, а також у разі подання споживачем скарги до відповідного контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання правил торгівлі, виконання робіт та надання послуг. Застосування такої норми на практиці, за наявності недобросовісної конкуренції може призвести до дестабілізації роботи підприємства. І неминуче призведе.
  8. Зміст ст.14 законопроекту щодо відповідальності контролюючого органу наводить на думку, що ця норма взагалі зайва, оскільки зроблене посилання на „чинне законодавство”. Слід було максимально конкретизувати міру відповідальності, яка б передбачала адміністративну та/або кримінальну відповідальність за свавілля щодо підприємця.
  9. Вилучення документів у суб’єктів господарювання під час здійснення державного контролю, передбачене даним законопроектом, є недоцільним, оскільки така процедура формалізована у КПК України.
Ми повинні зрозуміти, що Україна ніколи не стане демократичною, правовою державою з розвиненою економікою та гідним рівнем життя пересічного громадянина, якщо у нас не сформується справжній, законослухняний та дієвий середній клас. Створення такого середнього класу – кропітка, відповідальна справа, що потребує знання об’єктивних законів економіки. І, як мінімум, симпатії до підприємця, який своєю працею утримує на своїх плечах державу, наповнює її казну. Держава для підприємця, а не навпаки.
Переконаний, що ми не повинні приймати такі закони. Саме такі закони позбавляють підприємців права на нормальне існування, а державна казна залишається не наповненою.
Закликаю народних депутатів відхилити зазначений законопроект.

 
Народний депутат України                                                                               Л.М. Черновецький

Rambler's Top100

Фотобанк | Контакты

Карта сайта