ФотогалереяБиографияДепутатские обращения,
политические заявления
Законопроекты,
выступления
ЗаконыПрямое общение
с Леонидом Черновецким
Выборы - 2006
Путь по сайту :  Головна » Лидер » Законопроекты, выступления

ПРОЕКТ ЗАКОНА
Реєстраційний № 2447 від 22.11.2002

Проект внесений народним депутатом
України Л.Черновецьким (в\о 212)

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо захисту прав кредиторів)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести зміни та доповнення до таких законів України:
1. До Закону України „Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 24, ст. 207):
1.1. Назву статті 3 викласти у такій редакції: „Документи, які підлягають виконанню Державною виконавчою службою";
1.2. Статтю 3 доповнити пунктом 18 такого змісту: „18) визнана у встановленому порядку претензія";
1.3. У статті 43 слова „сплачується виконавчий збір, накладений на боржника у процесі виконання рішення" виключити. Після слова „штрафу" доповнити реченням такого змісту: „Виконавчий збір стягується після задоволення вимог стягувача". В останньому реченні після слова „вимог" слово „стягувача" виключити;
1.4. У першому реченні частини 1 статті 46 слова „з належної до сплати суми" замінити словами „фактично стягнутої суми". Цю ж частину статті 46 доповнити другим реченням такого змісту: „Виконавчий збір стягується після задоволення вимог стягувача";
1.5. Частину 2 статті 50 доповнити другим реченням: „Державний виконавець самостійно звертає стягнення на усі рахунки боржника, які відомі учасникам виконавчого провадження". В частині п'ятій статті 50 після слів „для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається" додати слова „за заявою сторони виконавчого провадження";
1.6. У частині п'ятій статті 50 після слова „боржникові" виключити слово „інше".
2. До Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 6, ст. 56; 2001 р., N 36, ст. 188):
2.1. Статтю 16 доповнити частиною четвертою такого змісту: „Справи у спорах, в яких відповідачем є нерезидент України, що не має представництва на території України, розглядаються за  місцезнаходженням позивача.";
2.2. Назву статті 121 Господарського процесуального кодексу України викласти в новій редакції: „Відстрочка або розстрочка виконання рішення, ухвали, постанови". У частині першій цієї статті виключити слова „змінити спосіб та порядок їх виконання";
2.3. У частині першій статті 124 виключити слова „якщо місцезнаходження відповідача на території України". У частині другій цієї статті після слів „цього Кодексу" додати слова „а якщо відповідач не має представництва на території України, територіальна підсудність визначається за місцезнаходженням позивача".
3. До Цивільного процесуального кодексу:
3.1. Статтю 126 доповнити частиною тринадцятою такого змісту: „Позови до нерезидента України можуть подаватися за місцем знаходження його представництва, а у разі його відсутності - за місцем проживання позивача".
4. До Закону України „Про підприємства в Україні" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 14, ст. 168; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 51, ст. 680):
4.1. Доповнити частину першу статті 34 таким реченням: „Ліквідація підприємства за рішенням власника дозволяється при наявності зобов'язань перед кредиторами в розмірі, що не перевищує суму, яка необхідна для порушення справи про банкрутство".
5. До Закону України „Про заставу" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 47, ст. 642; 1994 р., N 27, ст. 223; 1995 р., N 1, ст. 3; 1996 р., N 2, ст. 3; 1998 р., N 2, ст. 3, N 42, ст. 259):
5.1. Частину 6 статті 20 доповнити такими реченнями: „Якщо договором застави передбачена процедура та механізм переходу права власності на заставлене майно до заставодежателя з метою погашення заборгованості заставодавця (за винятком випадків, коли заставодавцем виступає державне підприємство (підприємство, не менше п'ятдесяти відсотків акцій (часток, паїв) якого є у державній власності), то такий перехід здійснюється у порядку, передбаченому договором застави. При цьому така операція є придбанням заставодержателем заставленого майна".
6. До Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44):
6.1. У підпункті 5.2.1 статті 5 після слів та цифр „визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту" додати слова „а також у тому разі, коли платник податків оскаржує податкове повідомлення у судовому порядку";
6.2. У підпункті „а" підпункту 6.2.3 статті 6 після слів „боргу та можливі наслідки непогашення його у строк." додати таке речення: „До першої податкової вимоги додаються відомості про активи, які передаються в податкову заставу";
6.3. Абзац 1 пункту 8.1 статті 8 доповнити реченнями такого змісту: „Розмір активів, що можуть перебувати у податковій заставі, не може перевищувати подвійної суми узгоджених податкових зобов'язань. Активи, які передаються у податкову заставу, визначаються контролюючим органом";
6.4. У підпункті 8.2.2 після слів „у день виникнення такого права" додати слова „а у випадку відсутності активів на момент виникнення податкової застави". У зв'язку з цим слова „а також" у цьому ж реченні виключити;
6.5. У підпункті 8.6.1 статті 8 слова „активи якого перебувають у податковій заставі" виключити, слово „ними" замінити словами „своїми активами", після слів „за винятком операцій" додати слова „з активами, які перебувають у податковій заставі";
6.6. У підпункті 8.6.2 слова „активи якого перебувають у податковій заставі" та слова „за винятком операцій, визначених у підпункті "б" підпункту 8.6.1 цього пункту" виключити;
6.7. У підпункті 8.6.4 слова „за умисне ухилення від оподаткування" виключити;
6.8. У підпункті 8.6.5 після слів „операцій з активами" додати слова „які перебувають у податковій заставі";
6.9. У підпункті 8.7.1 після слів „активи платника податків" додати слова „які перебувають у податковій заставі";
6.10. Підпункт 8.9.1 виключити.
7. До Закону України „Про систему оподаткування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 16, ст. 119):
7.1. Доповнити статтю 10 пунктом 4 такого змісту: „Отримувати на безоплатній основі від контролюючих органів інформацію стосовно сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів платниками податків, а також іншу інформацію за винятком тієї, що є інформацією з обмеженим доступом".
8. До Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001,   N 47 (23.11.2001), ст. 251):
8.1. В абзаці восьмому частини другої статті 7 слова „передачі майна під заставу" замінити на слова „передачі нерухомого майна під заставу". Після слова „заставу" додати такі слова: „якщо його вартість становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати".
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
ІІІ. Усі нормативні акти, видані до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України „Про внесення змін та доповнень до деяких законів України" (щодо захисту прав кредиторів)

1. Загальна характеристика проекту Закону

Зазначений проект Закону вносить позитивні зміни до чинного законодавства України. Запропоновані зміни стосуються усунення колізій, неточностей законодавства, а також спрямовані на встановлення цивілізованих господарських відносин в Україні.
Цей закон має на меті:
по-перше, сприяти нормальному, своєчасному виконанню судових рішень судів України, сприяти невідворотності їх виконання, захистити інтереси кредиторів;
по-друге, усунення дискримінаційних норм щодо податкової застави усіх активів платника податків незалежно від суми податкової заборгованості,
по-третє, усунення норм, що невиправдано доповнюють Кримінальний кодекс України.
Закон буде сприяти отриманню інформації про сплату податків платниками, подальшому впорядкуванню господарських відносин між суб'єктами підприємницької діяльності.
Запропонований проект, безумовно, здійснить позитивний вплив на суспільні відносини, що беззаперечно знайде свій прояв у реалізації прав, закріплених Конституцією України, своєчасному та невідворотному виконанню судових рішень, усунення дискримінаційних норм стосовно розміру податкової застави незалежно від розміру податкових зобов'язань, своєчасному отриманню інформації щодо суб'єктів підприємницької діяльності, які не сплачують податки, або тих, які мають заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами.

2. Мета та завдання запропонованого проекту Закону

Основною метою запропонованого проекту Закону є усунення колізій, прогалин у законодавстві України, створення в суспільстві поваги до судових рішень, реалізація принципу невідворотності та своєчасності виконання судових рішень на території України, усунення пріоритету державного бюджету перед кредиторами, законодавче запровадження зацікавленості державних виконавців задовольняти як потреби бюджету, так і інтереси кредиторів.
Крім того, проект покликаний усунути зловживання та бездіяльність державних виконавців. Проект усуває дискримінаційні норми щодо розміру податкової застави. При цьому права держави на сплату податків не порушуються, оскільки податкова застава буде існувати, але у розмірі подвійної суми податкових зобов'язань. Усувається можливість зловживань з боку контролюючих органів у сфері прав надання чи не надання будь-кому можливості вилучити активи з податкової застави, якщо їх вартість значно перевищує суму податкових зобов'язань.
Проект сприяє розвитку інформаційних відносин: закріплюється право платників податків знати, чи є заборгованість в інших платників, чи вона відсутня, та про активи, що перебувають в податковій заставі.

3. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Запропонований Закон треба прийняти для впорядкування суспільних відносин, усунення можливості зловживань з боку посадових осіб, реалізації норм Конституції, створення поваги до судових рішень, забезпечення своєчасності та невідворотності виконання судових рішень. Крім того, цей Закон треба прийняти також для того, щоб розмір податкової застави був економічно виправданий щодо податкових зобов'язань.
Закон закріпить можливість вільного отримання інформації про наявність податкових зобов'язань та податкової застави у платників податків безпосередньо у контролюючих органів, що прискорить прийняття управлінських рішень кредиторами та усуне непорозуміння між кредиторами та бюджетом.
Закон також реалізує конституційні норми в повному обсязі щодо права резидентів України звертатися безпосередньо за захистом своїх прав до суду в Україні.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм запропонованого законопроекту не потребує додаткових витрат ніж ті, що передбачаються для фінансування державних органів і судів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону не матиме негативних наслідків на соціально-економічну ситуацію в країні. Прогнозованим результатом має бути зростання поваги до судових рішень, справедливості Закону, зростання думки про невідворотність та своєчасність виконання судових рішень.

Народний депутат України
Л.М.Черновецький


Rambler's Top100

Фотобанк | Контакты

Карта сайта